بیشتر
بیشتر
مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان

تاری بینایی

تاری بینایی

تاری بینایی

چگونه مشکل بینایی که روی زندگی شخصی شما تآثیر  گذاشته است را مدیریت کنید.

مشکلات چشمی مثل تاری بینایی می تواند بطور چشم گیری کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. عملکرد های روزانه مثل رانندگی،خواندن،کار با کامپیوتر،هنگامی که دید شما مه آلود و تار است و تمرکز کافی را ندارد بسیار مضر است. همچنین تاری دید نه تنها در زندگی روزمره تاثیر می گذارد بلکه می تواند نشانه ای دیگر از مشکلات جدی تر چشمی باشد.

در این مقاله سعی در بررسی: علل احتمالی تاری دید و راه های بهبود بینایی داریم

علائم تاری دید

شما برای کار های روزانه به بینش خوبی نیاز دارید. شما غالباً این کارها را بطور واضح تصور می کنید: می توانید کارهای ساده ای مانند پیاده روی از پله ها را بدون از دست دادن یک پله انجام دهید، پیام های موجود در تلفن های هوشمند خود را بررسی کنید یا به سمت محل کار رانندگی کنید. اما به محض اینکه وضوح بینایی خود را از دست دادید ، ممکن است درک کنید که بینایی شما واقعاً چقدر مهم است.حتی ممکن است پس از مراجعه به پزشک متوجه شوید که بیناییتان هیچ وقت باز نمی گردد یا اینکه ممکن است برای اصلاح دیدتان نیاز به کمک عینک داشته باشید.

تاری دید بیشتر به عنوان یک ضعف در تشخیص کنتراست یا محدودیت دید و از دست دادن وضوح دید تعریف می شود.اشیاء ممکن است در فاصله های گوناگون تار یا مه آلود به نظر بیایند، بعضی از افراد در یک چشم (فقط وقتی چشمی که دید کامل دارد را می بندید)و بعضی از افراد در هر دو چشم،تاری دید را تجربه می کنند .

دید ابری یا شیری همراه با تاری دید یک علامت نسبتاً شایع  از علائم آب مروارید است. اگر احساس می کنید جلوی چشمتان یک ابر یا فیلم سفیدی است ، سریعاً با پزشک چشم مشورت کنید.

سرگیجه و تار شدن بینایی نیز می تواند نشانه ای از یک مسئله جدی برای سلامتی باشد و در صورت بروز ناگهانی یا مداوم باید به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید.

چه عواملی باعث تاری دید و سایر مشکلات چشم می شود؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، تاری دید با تعدادی از شرایط بینایی و پزشکی همراه است.

مشکلات بینایی

کمبود دید به سادگی می تواند ناشی از زوال دید شما باشد. این اتفاق گاهی با بالا رفتن سن پیش می آید اما افراد در هر سنی می توانند تاری دید را تجربه کنند نکته مهم این است که به منظور جلو گیری از بروز مشکل بطور منظم برای معاینه به  چشم پزشک یا اپتومتریست زایس مراجعه کنید ، و عینک یا نسخه لنزهای خود را به روز نگه دارید.

نزدیک بینی

نزدیک بینی ، یک عیب انکساری شایع است که می تواند منجر به بینایی مبهم و همراه با تاری، سردرد و خستگی چشم شود. اشیاء نزدیک به وضوح نمایان می شوند ، در حالی که شما ممکن است برای دیدن افراد و اشیاء دورتر مجبور به تقلا شوید. علل نزدیک بینی شامل عوامل ژنتیکی و محیطی است.

خستگی چشم

 کار با دستگاه های دیجیتالی مانند تبلت ، لپ تاپ یا تلفن های هوشمند برای مدت طولانی می تواند فشار زیادی روی چشم شما وارد کند و منجر به تاری دیدتان شود. این موضوع ممکن است یک مشکل موقتی باشد که می توانید با استراحت چشم خود به راحتی آن را اصلاح کنید. اگر چشمان شما به راحتی خسته می شود ، در مورد عدسی های مخصوص کار با دستگاه های دیجیتالی زایس  با اپتومتریست زایس مشورت کنید.

دور بینی

دوربینی نوعی از عیوب انکساری است که باعث می شود اشیاء دور واضح دیده شوند ، در حالی که اشیاء نزدیک،تار و مبهم به نظر می رسند. با این حال ، دوربینی  انواع متفاوتی دارد ،در برخی از موارد ،ممکن است تاری دید  ،در نزدیک و دور همزمان باشد.