بیشتر
بیشتر
مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان

چگونه فریم مناسب صورت خود را انتخاب کنیم

چگونه فریم مناسب صورت خود را انتخاب کنیم

انتخاب و خرید عینک طبی نیز همانند انتخاب و خرید لباس سخت و دشوار است و باید قبل از اقدام به خرید باید به نوع آن، طرح و از همه مهمتر اینکه چه نوع عینک طبی به چه صورتی می آید توجه کرد. چون عینک طبی در بیشتر مواقع مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین اگر هر یک از افرادی که می خواهند از عینک طبی استفاده کنند، جزو گروه های مد و فشن باشند که بسیار بیشتر باید به نوع عینک خود توجه داشته باشند.

انتخاب یک عینک خوب می تواند خصوصیات خوب چهره شما و همینطور جذابیت ظاهریتان را چندین برابر می کند. اما برای انتخاب عینک طبی باید مواردی چون استایل، شکل، سایز، رنگ و همینطور جنس عینک را مد نظر داشته باشید. در کنار آن موردی که برای بسیاری از افراد بسیار پر اهمیت است، شکل صورت است که عینکی که انتخاب می کنند باید به شکل صورت آنها نیز هماهنگی داشته باشد.

مرکز دید زایس با ارائه این مقاله در نظر دارد تا فریم مناسب عینک های طبی با صورت افراد را مورد بررسی قرار دهد.

خصوصیات استایل چهره های مختلف

خصوصیات چهره های مربی شکل

اگر بخواهیم ترکیب چهره های مربعی شکل را بیان کنیم باید بگوییم چهره های مربعی شکل، دارای چانه های بزرگ هستند و تمام خطوط صورت در این چهره ها نمایان هستند. از طول و عرض تقریبا مساوی، چانه و گونه های بزرگ و پهن، پیشانی بزرگ و فک پهن و بزرگی برخوردار هستند.

انتخاب عینک مناسب برای چهره های مربعی شکل

هنگام انتخاب عینک برای افرادی با چهره های مربعی شکل، باید این را در نظر بگیرید که هدفتان باید صاف جلوه دادن خصوصیات طبیعی صورت و کشیده تر کردن آن باشد؛ پس باید از اتخاب عینک هایی که خطوط صورت را بیشتر در معرض دید قرار می دهد خودداری کنید. عینک هایی که خطوط منحنی و خم دارند می تواند این نوع چهره ها صاف تر و همینطور کشیده تر جلوه دهد.

خصوصیات چهره های بیضی شکل

اگر بخواهیم بهترین استایل صورت را معرفی کنیم، باید بگوییم افرادی که چهره بیضی شکل دارند، تمام جزییات صورت آنها بسیار متناسب می باشد. کسانیکه از چهره بیضی شکل برخوردارند بسیار خوش شانس اند؛ زیرا تمام مدل های عینک به چهره این افراد هماهنگ است. اگر بخواهیم خصوصیات چهره بیضی شکل را بیان کنیم باید به موارد زیر اشاره کرد:

گونه های استخوانی بزرگ

چانه کمی باریک تر از پیشانی

بجای اینکه عریض باشند، کشیده هستند.

انتخاب عینک مناسب برای چهره های بیضی شکل

انتخاب عینک برای افراد با چهره بیضی شکل باید تناسب طبیعی حفظ شود. نباید برای چهره های بیضی شکل عینکی انتخاب کنید که چهره را برهم می زند.

خصوصیات چهره های دایره ای شکل

چهره های دایره ای شکل از نامشان پیداست که کاملا شبیه اجسام گرد هستند و هیچ گونه خط شکسته و نامتناسبی ندارند. همچنین چهره های دایره ای شکل بین طول و عرض آن تساوی برقرار است، دارای گونه های پر، پیشانی بلند و چانه گرد بوده و هیچ گونه خطوط شکسته ای در صورت دیده نمی شود.

انتخاب عینک مناسب برای چهره های دایره ای شکل

برای انتخاب عینک که متناسب با صورت های دایره ای باشد باید به نکته توجه کرده که مدل هایی را انتخاب کنید که بین خطوط های طبیعی تضادی ایجاد کند. همچنین نباید عینکی انتخاب کنید که صورت را گرد تر میکند. زمانیکه عینکی استفاده کنید که تضاد بر روی صورت به وجود آورد، باعث می شود چهره گرد شما را بلندتر و کشیده تر جلوه دهد.

خصوصیات چهره های قلبی شکل

چهره های قلبی شکل بزرگ بوده و از قسمت پایین کوچکی برخوردارند. صورت های قلبی شکل دارای فک های پهن بوده که به صورت مخروطی تا چانه ادامه پیدا می کند. از خصوصیات چهره های قلبی شکل باید به موارد زیر اشاره کرد:

پیشانی بلند

چانه کوچک

گونه های استخوانی و بزرگ

انتخاب عینک مناسب برای چهره های قلبی شکل

هدف از انتخاب عینک برای افراد با چهره های قلبی، باید کوچک کردن قسمت های بالای صورت همانند پیشانی و گونه ها باشد. و هدفی دیگری که باید داشته باشید چانه را برعکس قسمت بالای صورت بزرگتر نشان دهد. پس باید از انتخاب عینک هایی که پیشانی را بزرگ تر و چانه ها را کوچک تر نمایش می دهد، خودداری کنید.

در انتهای این مقاله باید بگوییم که با مراجعه به مرکز دید زایس می توانید بهترین فریم عینک مورد نظر خود را متناسب با استایلی چهره ای دارید با قیمت مناسب انتخاب و خریداری کنید.

بیشتر