بیشتر
بیشتر
مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان مـــرکز اختصاصی و تخصصی عینک زایس آلمـــان

عدسی های شفاف زایس

 عدسی های شفاف زایس

محافظت کامل در مقابل پرتوUV  توسط عدسی های زایس

عدسی های زایس دارای تکنولوژی محافظت در برابر پرتو UV شده اند

اشعه ماوراء بنفش (UV) همیشه وجود دارد. در تمام طول سال، تمام روز، چه در زمستان و چه در تابستان، در شرایط آفتابی و یا حتی در روزهای ابری، زمانی تاثیر گذاری UV می تواند به 70-75٪ در سطح زمین برسد. اشعه ماوراء بنفش(uv) در واقع دارای اثرات مفیدی برای ما،از جمله تولید ویتامین D از طریق قرار گرفتن پوست در معرض UV است . همچنین باعث تحریک بدن برای  تولید ملانین می شود، که ملانین باعث جلو گیری از آفتاب سوختگی و در نتیجه برنزه شدن بدن می شود.

با این حال، اگر پوست محافظت نشده خود را برای یک دوره طولانی مدت در معرض تابش اشعه ماوراء بنفش قرار دهد، می تواند باعث آسیب هایی مانند پیری پوست، چروک و در موارد شدید باعث سرطان پوست شود.

لطفا به عکس زیر توجه فرمایید

عکسی که به وسیله دوربین UVگرفته شده است و آسیب هایی که پوست در هنگام قرار گرفتن در معرض UVمی بیند را نشان می دهد.

عکسی که به وسیله دوربین معمولی گرفته شده است

سلامتی چشمتان را در معرض ریسک قرار ندهید

برای حفاظت از پوست، از کرم ضد آفتاب استفاده می کنیم، اما برای محافظت از چشم در برابر اشعه های مضرماوراء بنفش (UV)، گزینه های زیادی وجود ندارد. اغلب فراموش می شود که اشعه ماوراء بنفشش(UV) در دراز مدت می تواند باعث آسیب به ناحیه اطراف چشم شود. متاسفانه تنها یکی از پنج عدسی می تواند اشعه ماوراء بنفش(UV) را تا 400 نانومتر کاملا مسدود کند. این بدان معنی است که بقیه 4 عدسی از 5 عدسی اشعه ماوراء بنفش(UV)  را بطور کامل بلوکه نمی کنند یا تنها بطور اندکی اشعهماوراء بنفش(UV) رامی پوشانند . در نتیجه، اشعه های ماوراء بنفش( UV) از طریق لنز منتقل می شوند و می توانند به طور چشمگیری به چشم و پوست شما آسیب برسانند.

این کمبود در محافظت می تواند منجر به آسیب های چشمی ، بیماری وباعث افزایش سرعت پیری بافت اطراف چشم شود مانند:

آفتاب سوختگی چشم

 

قرار گرفتن در معرض تشعشعات UVمی تواند منجر آفتاب سوختگی قرنیه شود.

پیری ناشی از آفتاب